Nadmierne wypadanie włosów niepokoi zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Może być ono objawem jakiś większych problemów zdrowotnych lub problemów hormonalnych. Jak radzić sobie z tym problemem? Jaki szampon na wypadanie włosów będzie najlepsze i wzmocni mieszki włosowe oraz włosy na całej długości?

Przyczyny wypadania włosów

Zanim dowiemy się, jaki szampon na wypadanie włosów jest najbardziej skuteczny, warto przyjrzeć się trochę temu, skąd w ogóle mogą brać się problemy z nasilonym wypadaniem włosów. Bardzo często winne są temu hormony, tak jest na przykład u mężczyzn. Wielu panów zaczyna łysieć już po 30 roku życia, nawet najdroższe preparaty wzmacniające nie zatrzymają utraty włosów. Hormony są również odpowiedzialny za wypadanie włosów u kobiet po ciąży. Więcej trzy lub cztery miesiące po porodzie kobiety zaczynają tracić ogromne ilości włosów. Często włosy przerzedzają się im powyżej czoła, tak, że tworzą się nawet zakola. Przyczyny wypadania włosów mogą trafić również w ubogiej diecie, w której wszystkich niezbędnych mikro i makroelementów, a także witamin. Jaki szampon na wypadanie włosów pomoże w takiej sytuacji? Prawdę mówiąc żaden nie rozwiąże problemu spustoszeń w organizmie, które wynikają z długotrwałego bardzo złego odżywiania się. Jeszcze jedna sprawa, o której warto pamiętać to łupież. Może on również być przyczyną poważnego osłabienia włosów i ich wypadanie.

Jaki szampon na wypadanie włosów

Szampon na wypadanie włosówJeżeli uda się u siebie zdiagnozować główną przyczynę wypadania włosów, po pierwsze warto działać tak, aby ją zniwelować. Może być zatem konieczna wizyta u endokrynologa, jeżeli wypadanie włosów ma podłoże hormonalne. Może konieczne okazać się suplementowanie środków wzmacniających włosy i paznokcie, a także wzbogacenie diety i wprowadzenie do niej większej ilości zdrowych produktów. Warto rozwiązywać ten problem holistycznie. Jaki szampon na wypadanie włosów może pomóc, jeżeli nie rozwiąże się problemu na poziomie organizmu? Kosmetyk, czyli tym przypadku szampon, naprawdę nie zrobi cudów, jednak z pewnością warto dobrać preparat odpowiedni do włosów osłabionych. Tak jak wspominano powyżej, łupież może być przyczyną osłabienia włosów i ich wypadania. Jeżeli zatem borykamy się z takim problemem, warto kupić dobry szampon przeciwłupieżowy, najlepiej taki z apteki. Zwykły szampony z drogerii mogą bowiem nie poradzić sobie z problemem, a nawet doprowadzić do zaostrzenia go.

Szampony na wypadanie włosów

A zatem, jaki szampon na wypadanie włosów kupić w pierwszej kolejności? Warto postawić na szampony pełne naturalnych składników, które znane są w kosmetologii od dawna, a ich działanie jest rzeczywiście potwierdzone. Doskonałym składnikiem wzmacniający włosy są:

  • ekstrakty z pokrzywy,
  • wyciąg z czarnej rzepy,
  • ekstrakt z chmielu,
  • ekstrakt z skrzypu.

To właśnie takich szamponów warto szukać do włosów osłabionych i wypadających. Można również zaopatrzyć się w naturalne wcierki wzmacniające włosy, albo przygotować je samodzielnie, korzystając z przepisów dostępnych w internecie. Szampon wraz z wcierką będą stanowić duet idealny i z pewnością wzmocnią mieszki włosowe, poprawią ukrwienie skóry głowy, a także pozytywnie zadziałają na wygląd włosa na całej długości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here