Coraz więcej kobiet decyduje się na samodzielne robienie paznokci hybrydowych w domu. Okazuje się bowiem, że inwestycja we wszystkie potrzebne do tego kosmetyki oraz gadżety jest tak naprawdę równowartością tylko kilku wizyt w salonie. Zakup wszystkiego co potrzebne do wykonania hybrydy, zwraca się zatem szybko. Paznokcie hybrydowe wykonane w domu, po dojściu do pewnej wprawy, wyglądają tak samo dobrze jak te wykonane przez profesjonalistę.

Jak zrobić paznokcie hybrydowe w domu – potrzebne zakupy

Na początku niezbędne są zatem małe zakupy. Po pierwsze trzeba kupić lampę ledową. To tak naprawdę najdroższy zakup, przy czym przy odrobinie szczęścia taką lampę można znaleźć na przykład na aukcji internetowej za około 50 zł. Nowe lampy kosztują do około 100 zł. Taka lampa z powodzeniem wystarczy. Następnie potrzebne są akcesoria takie jak na przykład patyczki do odsuwania skórek, polerka do paznokci. Aby hybrydy długo się utrzymywały, skórki muszą być jak najlepiej odsunięte z płytki paznokcia. Służą do tego właśnie patyczki, pilnik, również taki do delikatnego starcia płytki paznokcie, oraz ewentualnie cążki do wycięcia skórek.

Jak zrobić paznokcie hybrydowe w domu – potrzebne kosmetyki

Paznokcie hybrydoweKolejny krok to zakup niezbędnych kosmetyków. Zanim przejdzie się do tego co najfajniejsze, czyli do wyboru koloru lakieru, trzeba jeszcze kupić preparat do odtłuszczania płytki, preparat do ściągania lakieru (aceton), bazę oraz tak zwany top coat. Potem pozostaje już tylko wybór marki lakierów oraz kolorów. Na rynku jest co najmniej kilka narek produkujących lakiery hybrydowe. Ostatnio pojawiły się lakiery trzy w jednym, które zawierają w sobie właśnie bazę oraz top coat, oraz rzecz jasna lakier. Dzięki takim lakierom, hybrydę wykonuje się dosłownie migiem. Nie trzeba używać trzech odrębnych preparatów, paznokcie wystarczy odtłuścić, następnie nałożyć pierwszą warstwę lakieru, po czym utwardzić za pomocą lampy ledowej. Potem nakłada się drugą warstwę lakieru, oraz ponownie wkłada paznokcie na kilka minut pod lampę.

Jak zrobić paznokcie hybrydowe w domu krok po kroku

A jak zrobić paznokcie hybrydowe w domu krok po kroku, tradycyjną metodą? Po opiłowaniu paznokci i usunięciu skórek, paznokcie należy przetrzeć wacikiem nasączonym w preparacie odtłuszczającym. Następnie nakłada się warstwę bazy. Kiedy warstwa bazy wyschnie, można nałożyć pierwszą warstwę lakieru, którą następnie utwardza się pod lampę ledową. Po około 2 minutach utwardzania, nakłada się drugą warstwę lakieru oraz ponownie utwardza. Kolejny krok to nałożenie top coatu, po którym paznokcie znów należy włożyć pod lampę ledową. Ponownie należy je utwardzać przez około dwie minuty i gotowe. Manicure hybrydowy w domu identyczny jak ten od profesjonalistki. To naprawdę proste i już po kilku razach będzie osiągało się doskonałe efekty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here