Kobiety, które mają proste włosy, marzą o pięknych i trwałych lokach, które przetrwają cały dzień. Taka fryzura nie jest prosta do zrobienia, jednak jeżeli kogoś interesuje to, jak zrobić loki lokówką, które będą wyglądały jak z fryzjerskiego żurnala, tutaj znajdzie kilka porad na ten temat.

Jak zrobić loki lokówką?

Po pierwsze trzeba przygotować włosy do układania i stylizowania. Najlepiej umyć je przy użyciu szamponu oczyszczającego, który usunie resztki kosmetyków do stylizowania, a włosy pozostawi idealnie czyste. Na umyte włosy warto nałożyć odżywkę do włosów kręconych, która nada puklom większy skręt. Kolejnym etapem będzie nałożenie kosmetyków do stylizacji. W sklepach nie brakuje kosmetyków do włosów kręconych, które mają podkreślić już naturalne loki, jednak kobiety o zupełnie prostych włosach również mogą znaleźć preparaty odpowiednie dla siebie. Jeżeli ktoś zastanawia się jak zrobić loki lokówką, by były trwałe i nie wyprostowały się już po kilku godzinach, zdecydowanie powinien sięgnąć po preparat do stylizowania. Takie kosmetyki obciążają włosy i sprawiają, że włosy zakręcone na lokówce dłużej utrzymują skręt.

Kosmetyki do stylizacji włosów przed kręceniem

Lokówka w użyciuWłosów za pomocą lokówki należy zatem użyć kosmetyków do utrwalania włosów, a także do zabezpieczenia ich przed wysoką temperaturą. Bardzo często tego typu kosmetyki występują w formie 2 w 1. Co to oznacza? Że stosuje się jeden preparat, który będzie zarówno włosy utrwalał po zrobieniu loków lokówka, jak też chronił strukturę włosa przed niekorzystnym działaniem wysokiej temperatury. Kosmetyki 2 w 1 to zdecydowanie najlepszy wybór, najbardziej ekonomiczny, oraz najmniej obciążający włosy. Aby loki wyglądały naprawdę pięknie muszą być bowiem sprężyste. Zbyt ciężkie włosy zatem bardzo szybko rozprostują się pod wpływem czynników atmosferycznych. Z pięknych loków nie pozostanie nic poza smętnie zwisającymi pasmami włosów. Dlatego właśnie jeżeli ktoś zastanawia się jak zrobić loki lokówką, które będą sprężyste i trwałe, pierwszy krok to użycie odpowiednich kosmetyków,

Jak zrobić loki lokówką – kolejne kroki

Gdy zastosuje się już odpowiednie kosmetyk pielęgnacyjny i do stylizacji, kolejny etap to pieczołowite oddzielanie pasm włosów, które będą następnie nakręcane na lokówkę. Kobiety, które są szczęśliwymi posiadaczami długich i gęstych włosów, muszę poświęcić przynajmniej 10 minut na to, aby osiągnąć pożądany efekt i zrobić grubsze lub cieńsze fale i loki. Powinny rozpocząć od wydzielenia pasm włosów z tyłu głowy, bo to właśnie stamtąd najlepiej jest rozpocząć kręcenia włosów. Kiedy włosy z tyłu głowy zostaną już zamienione w piękne loki, można przejść do włosów z przodu oraz z góry głowy. Warto pamiętać, aby włosy kręcić mniej więcej od połowy ich długości, nie zaczynać od samej skóry głowy. W ten sposób można się bowiem niebezpiecznie poparzyć za pomocą lokówki. Kiedy wszystkie pasma zostaną już zakręcone, pozostaje jeszcze delikatnie roztrzepać je za pomocą palców, a następnie utrwalić jakimś delikatnym lotionem lub lakierem do włosów. Sprężyste loki i fale, utrwalone w ten sposób, przetrwają cały dzień nawet w niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here