Podczas przyciemniania włosów warto korzystać z naturalnych sposobów ponieważ nie niszczą one włosów, a nawet wpływają na lepszą ich kondycję. Korzystając z domowych metod musimy jednak pamiętać, że na efekty trzeba poczekać. Jak mówi przysłowie „Bez pracy nie ma kołaczy”, dlatego podczas ich stosowania ważna jest wytrwałość i regularne zabiegi. Znamy wiele naturalnych sposobów na przyciemnianie, o niektórych wiedziały już nasze babcie. Z pewnością są one zdrowsze od farb, pianek i szamponów do koloryzacji.

Płukanka z szałwii

Podstawowym jej składnikiem jest oczywiście szałwia, którą zaparzamy w około litrze wody. Tak przygotowany napar pozostawiamy w garnku do wystygnięcia, najlepiej na kilka godzin przez co wywar stanie się mocniejszy. Przed myciem odcedzić liście od wody a płukanką natrzeć włosy i skórę głowy. Zostawiamy ją na włosach do ich wyschnięcia po czym spłukujemy. Stosując ten sposób nasze włosy będą wzmocnione a także bardziej proste.

Płukanka z orzecha włoskiego

Następna płukanką stosowana do zmiany koloru włosów jest płukanka z orzecha włoskiego. Aby ją przygotować potrzebne będą nam orzechy, najlepiej z łupiną, które kroimy na pół i zalewamy litrem wody. Napar ten gotujemy przez około 1-2 godzin. Przez sitko oddzielamy orzechy od wywaru, który wcieramy w skórę głowy i włosy. Czekamy do czasu gdy nasze włosy wyschną i spłukujemy ciepła wodą. Podczas jej stosowania należy uważać, ponieważ silnie farbuje ręczniki i ubrania.

Naturalne przyciemnianie włosów

Płukanka z kory dębu

Dobrym sposobem na przyciemnienie włosów jest płukanka z kory dębu. Do jej przygotowania potrzebne nam 50g kory i około pół litra wody. Korę zalewamy wodą i gotujemy przez 30 minut. Należy pamiętać o ciągłym uzupełnianiu wody. Wywar ten pozostawić do następnego dnia, w którym to gotujemy go przez 15 minut. Dla lepszego wyglądu twoich włosów możesz do niej dodać około 10g gliceryny i parę kropel spirytusu, przez co włosy nie będą wyglądały na suche i sztywne.

Płukanka z octu jabłkowego i sosu sojowego

Aby uzyskać dobre efekty przygotuj pół szklanki octu jabłkowego oraz taką sama ilość sosu sojowego. Składniki zmieszaj i nałóż na głowę, pozostaw do wyschnięcia a potem spłucz. Napar ten należy stosować bezpośrednio po umyciu włosów, a także pamiętać o dokładnym ich spłukaniu.

Płukanka z kawy lub czarnej herbaty

Ilość potrzebnej tobie płukanki zależna jest od długości włosów, ale przeważnie wynosi ona 1-2 szklanki naparu. Przygotowujemy go zaparzając kawę lub herbatę. Wywar ten należy ostudzić. Do wykonania tego zabiegu potrzebujemy miski, do której będzie ściekała płukanka z naszych włosów, dzięki czemu będziemy mogli ponownie ją wykorzystać. Wmasowany w głowę napar pozostawiamy na nich przez 15 – 20 minut, po czym spłukujemy. Na koniec myjemy włosy szamponem.

Szampon z kakao

Jest to bardzo prosta metoda, dlatego że wystarczy umyć włosy szamponem z dodatkiem kakao. Najlepiej jeśli do szamponu, który stosujecie regularnie dosypiecie ciemnego kakao – butelkę szamponu należy zapełnić do połowy. Tak przygotowany szampon dokładnie mieszamy. Włosy za każdym razem myjemy tak uprzednio przygotowanym specyfikiem co spowoduje że staną się ciemniejsze i pojawia się na nich delikatne brązowe refleksy.

Płukanka z trzech ziół

Składnikami tej płukanki są takie zioła jak pokrzywa, rozmaryn i szałwia. Składniki:

  • ¼ kubka pokrzywy
  • ¼ kubka rozmarynu
  • ¼ kubka szałwii
  • 2 ½ kubka wody

Przygotowane uprzednio zioła wymieszaj i zalej wodą, gotuj na małym ogniu przez około 30 minut. Po ostudzeniu oddziel zioła a napar przelej do butelki z rozpylaczem, możemy ją stosować zarówno przed jak i po umyciu włosów. Przed myciem głowy należy włosy spryskać płukanką, odczekać godzinę i przystąpić do mycia. Natomiast stosując na umyte włosy zostawiamy ją do wyschnięcia a następnie spłukujemy, czynność należy powtarzać do czasu gdy nie uzyskamy oczekiwanego efektu. Tak przygotowana płukanka ma wiele działań, jednym z nich jest szybszy porost włosów, pomaga także znacząco w pozbyciu się łupieżu.

Zaletą wyżej opisanych sposobów jest to, że nie niszczą one naszych włosów ale wręcz przeciwnie, stosując je włosy wyglądają zdrowo, a każda z nas chyba wie że fryzura jest najlepszym wyznacznikiem kobiecej urody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here