Kobiece kobiety wzbudzają zainteresowanie zarówno u płci przeciwnej, jak też u innych przedstawicielek płci pięknej. Współcześnie kobiecość wcale nie musi oznaczać jednak tego, że zakłada się głębokie dekolty oraz maluje usta czerwoną szminką. To niejako epatowanie własną kobiecością. Oczywiście nie ma w tym nic złego, jednak kobiecą można być też w inny sposób. A zatem jak być kobiecą? Podpowiedź poniżej.

Jak być kobiecą?

Zwykle większa świadomość własnej kobiecości i atrakcyjności przychodzi z wiekiem. Młode dziewczyny czasami są tak dosłowne w tym, jak podkreślają atuty własnej urody, że ta ich kobiecość wydaje się po prostu trochę przerysowana. Im kobieta dojrzalsza, tym tak naprawdę bardziej świadoma swoich mocnych stron i bardziej pogodzona z tymi słabymi. Oczywiście dojrzałość nie musi oznaczać tylko i wyłącznie więcej w metryce. Dojrzałe mogą być nawet kobiety po 20-stce. Emanują fajną i pozytywną energią, nie przejmują się tak bardzo tym, że ich ciało nie jest idealne, cieszą się z własnych krągłości, podkreślają to co najlepsze. Kobiecą można być zatem w zwykłym t-shircie i dżinsach, zwyczajnie wynika to z pewności siebie. Pewne siebie dziewczyny i kobiety prezentują się dobrze w każdym typie strojów.

Jak być kobiecą, nie epatując seksualnością?

KobiecośćWiększości osób kobiecość kojarzy się z pokazywaniem wszystkich atrybutów. Dekolt i odsłonięte ramiona, odsłonięte nogi w krótkich spódnicach i sukienkach, podkreślona talia. Czy to jedyny sposób na pokazanie swojej kobiecości? Zdecydowanie nie i właśnie to bardzo często manifestują współczesne panie. Uwielbiają zakładać ciuchy w męskim stylu, do których dodają bardziej kobiece elementy, jak buty na obcasie czy niewielkie torebki. Stylizacja z jeansami i białą koszulą w roli głównej jest bardziej spektakularna, niż super seksowna sukienka czy krótka spódnica. Kobiecość to bowiem sposób poruszania się, sposób patrzenia i uśmiechania się, miękkie ruchy… Im kobieta czuje się lepiej w stroju, który nosi, tym naprawdę więcej tej swobody w jej zachowaniu. Dlatego właśnie kobiety skrępowane zbyt obcisłymi czy krótkimi ubraniami, często manifestują tą niepewność w zachowaniu. Wyglądają seksownie, ale brakuje im tego czegoś, co związane jest z kobiecym zachowaniem. Warto zatem w tych stricte kobiecych stylizacjach zachować sporo umiaru – kobiecość to nie jest tylko strój epatujący seksualnością.

Kobiecość to stan ducha

Kobiecość to zatem stan ducha i świadomość własnych mocnych stron, których nie krępujemy się i nie wstydzimy. Kobiecość manifestuje się w sposobie myślenia, oraz w pewnych cechach i atrybutach charakteru. Uczuciowość, empatia to właśnie cechy tak bardzo kojarzone z kobietami. Nie oznacza to, że są odległe dla mężczyzn. Kobiety zwyczajnie częściej kierują się nimi w swoich codziennych wyborach i częściej przejawiają je w zachowaniu. Zatem, jak być kobiecą? Polubić siebie, nie traktować ciała jako jedyny sposób wyrażania siebie, pamiętać, że kobiecość to też pewne cechy charakteru i sposób zachowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here