Buty oraz torebki to te części garderoby, w które kobiety inwestują tak naprawdę najwięcej. Czy dodatki, takie jak torebka, mogą coś mówić o stylu kobiety? Zdecydowanie tak. Niektóre z nich to luksusowe dodatki za niebotyczne kwoty, inne to torebki handmade na przykład wydziergane na drutach. Użytkowniczki wybierające konkretne modele czy marki torebek, czasami za pomocą tego dodatku coś manifestują. Co torebka mówi o kobiecie? Na przykład zdradza zamiłowanie do luksusu.

Co torebka mówi o kobiecie, czyli klasyki mody na ramieniu

Są takie torebki, które są prawdziwą kwintesencją stylu i szyku, a posiadanie ich przenosi kobietę do wyższej klasy. Nie są dostępne od ręki, trzeba czekać na swój model w kolejce. Tak między innymi jest w przypadku chęci zakupu tak zwanej Birkin Bag od Hermes. To jedna z najbardziej kultowych torebek świata, której niektóre modele kosztują dosłownie kilkadziesiąt tysięcy złotych. To oczywiście limitowane edycje występujące w ograniczonej liczbie egzemplarzy. Co torebka mówi o kobiecie, która na ramieniu nosi wartość nowego samochodu? Z pewnością manifestuje przynależność do wyższej klasy, przynależność do luksusu. Zdradza świetny gust oraz umiejętności inwestycyjne. Taką torebkę na pewno będzie można kiedyś sprzedać, pewnie nawet na niej doskonale zarobić.

Luksus na ramieniu

Podobnie rzecz się ma z torebkami marki takiej jak Chanel. Niektóre modele od Chanel, które zostały zaprojektowane na przykład jeszcze w latach 50-tych, to wciąż pożądane torebki, które są prawdziwą inwestycją i na których naprawdę można zarobić. Oczywiście na pewno znajdą się tacy, dla których posiadanie takiej torebki to po prostu czysty snobizm. Pewnie coś w tym jest. Można jednak spojrzeć na to z tej drugiej perspektywy i uznać, że taka torebka to jakiś rodzaj lokaty kapitału. Co torebka mówi o kobiecie w tym przypadku? Że ponadczasowe modele to jej prawdziwa słabość… Torebka Chanel może kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Definiuj styl za pomocą torebek

Kobieca torebkaZwykło się sądzić, że torebki oraz buty ze skóry to znak, że kobieta ma klasę i zna się na dobrych dodatkach. To właśnie za pomocą dodatków można definiować swój styl, podkreślać przynależność do jakiegoś zawodu (aktówki, doktors bag), albo pokazywać, że znamy się na najnowszych trendach. W kwestii torebek lubią się one zmieniać, dlatego też bardzo wiele kobiet wybiera te najbardziej klasyczne, które z pewnością przetrwają krótkie mody oraz gorące trendy na jeden sezon. Taka torebka jest z pewnością świetną inwestycją na lata i pokazuje, że kobieta ma bardziej dojrzały stosunek do mody. Mnóstwo torebek słabej jakości za niewielkie kwoty kupują w końcu młode dziewczyny i nastolatki. Dla nich nie liczy się jakość, a ilość. Bardziej dojrzałe kobiety mają natomiast stosunek odmienny i zdecydowanie większe znaczenie ma dla nich właśnie jakość.

Torebka dla boho dziewczyny

Warto pomyśleć jeszcze o torebkach noszonych w czasie wolnym. Te mogą zupełnie różnić się od tych zabieranych ze sobą do pracy. Nawet przedstawicielki bardzo poważnych zawodów, które do biura zabierają aktówki albo eleganckie kuferki, w czasie wolnym paradują po ulicach z lnianymi torbami, na których dumnie wyszyte są lub nadrukowane jakieś hasła. Bardzo często hasła-manifesty. Dla niektórych kobiet torebka to zatem sposób na manifestowanie swojej opinii w ważnych społecznie kwestiach. Mimo wszystko nie warto przesadzać i przypisywać cechy charakteru kobietom tylko i wyłącznie na podstawie noszonych przez nie torebek. To byłoby trochę zbyt daleko posunięte uproszczenie. Osobowość i charakter to zbyt skomplikowane konstrukty psychologiczne, aby można było je rozpracować tylko i wyłącznie po spojrzeniu na torebkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here